MOJE ZKUŠENOSTI S REIKI

LIDÉ
Bolesti zad, v oblasti lopatek (paní Pravdíková – od dubna 2012)
Protože klienta neměla při prvním sezení dostatek času ( cca 0,5 hod. ), prováděla jsem Reiki pouze v místě bolesti. Klienta si velice pochvala tuto léčbu a při odchodu bolesti zmizely. Po týdnu jsme léčbu opakovaly. Paní mi řekla, že sice bolest po prvním sezení ustoupila, ale bolest se jí objevila na jiných místech. Popisovala to, jakoby se bolest rozprostřela do stran. Při druhém sezení si na mě už udělala více času a tak jsem mohla v klidu pracovat a soustředit se na celou oblast zad, od kostrče směrem k hlavě. Klientka při tom seděla na židli, hlavu opřenou o opěradlo a relaxovala. Reiki trvalo tentokrát asi hodinu a půl. Po tomto sezení si klientka moc pochvalovala bezbolestný pohyb. Tentokrát se už žádné pozdější bolesti nedostavily a protože je tato paní velmi pracovně vytížena, docházím k ní do kanceláře a to pravidelně každý týden. Nyní už klienta odpočívá v leže a vždy při Reiki příjemně relaxuje. Při posledním sezení si klientka naříkala na bolest ramene, která ji vystřelovala až k loktu. Proto jsem se tentokrát zaměřila na celou oblast ruky. Opět jsem prováděla Reiki po celé ruce a to od prstů až k rameni, krku a temene hlavy. Po tomto sezení se klientka postavila, začala protahovat ruku, otáčela s ní na všechny strany, ale bolest byla pryč. Byl to i pro mě krásný zážitek...

Bolest zad, v oblasti krční páteře (Michal Červinka - květen 2012)
Starší syn měl velké bolesti zad a krční páteře. Přišel ke mně, abych jej namasírovala. Místo masírování, jsem mu předala Reiki energii. Začala jsem v oblasti kostrče a pokračovala jsem směrem k hlavě. Na celé páteři jsem s ním byla pěkně propojená a velmi rychle jsem mu čakry prohřála, ale v oblasti krku mi trvalo skoro půl hodiny, než jsem se s ním zharmonizovala a pocítila jsem konečně teplo. I syn mi říkal, že cítí teplo, ale v okamžiku, kdy mi začaly brnět ruce a hřát dlaně. Potvrdil, že už cítí větší teplo a že je to úžasný pocit. Čakra třetího oka a temene hlavy už byly v pořádku. Syn slezl z masérského stolu a začal se protahovat. Byl udivený, že ho nic nebolí, předkláněl se, dělal dřepy, ale bolest byla pryč. Mám zkušenosti, že když předám Reiki energii klientovi, tak se odstraní nejen bolest, ale klient velmi dobře spí. Spí kratší dobu, ale spánek je hluboký, tím se cítí svěží a odpočatý. Syn v té době chodil na noční a vracel se až v ranních hodinách. Takže většinou prospal celý den. Po Reiki mi druhý den ráno volal, že se cítí skvěle, nic ho nebolí, spal pouze pět hodin, ale je odpočatý a už byl na nohou. Měla jsem z něho velkou radost.

Bolest kolenního kloubu – čéšky (Hedvika Dvořáková – 24. 6. 2012)
Klientka jako dítě hrála závodně házenou a měla od dětství problémy s koleny. Nyní běhá se psem agility a měla bolesti v obou kolenech. Když přijela na návštěvu do Brna, nabídla jsem ji Reiki. Kvůli času ( měli jsme na Reiki pouze 1 hodinu ) jsem jí dala energii jen na jednu nohu ( u které byla větší bolestivost ). Když slezla z masérského lehátka, tak jsem se jí zeptala, jak se cítí. Řekla, že dobře a když jsem ji vyzvala, aby si dřepla, tak se jen usmála a odpověděla, že to nesvede. Ale stejně to nakonec udělala a byla tak překvapená, že si dokázala po tak dlouhé době opět dřepnout, až mě to pobavilo. Byl to úžasný pohled dívat se na kamarádku, jak zkouší zapojovat dříve bolestivé klouby a nestačí se divit. Druhý den mi poslala e-mail a psala mi, že mimo jiné spala jako brouček. A to se ji už dlouho nepodařilo.

Bolest na hrudníku, silný kašel, ucpaný nos (Michal Červinka – srpen 2012)
Starší syn přišel s tím, že má nějakou virózu a nemůže si dovolit zůstat z práce doma. Měl pouze jeden den dovolenou a volnou sobotu a neděli. Posadila jsem ho do křesla a zaměřila se na prsa, krk, obličej ( oblast nosu a nosních dutin, oblast mandlí ). Při Reiki syn dostal silný kašel a prokašlal mi celou hodinu, co jsem mu dělala Reiki. Druhý den přišel znovu na sezení. Řekl mi, že už kašel ustoupil, ale měl stále ucpaný nos a bolela ho od toho hlava. Tentokrát jsme se mu zaměřila na obličej a temeno hlavy. Při třetím sezení se mu rýma spustila, kašel ustoupil a tlak na prsou už nebyl žádný. Po čtyřek sezeních byl syn v pořádku a v pondělí mohl nastoupit do práce.

Bolest oka – pálení, začervenání, prasklá žilka (Katka Benešová – červen 2012)
Katka měla zarudlé oko a hrozně ji bolelo. Přiložila jsem ji na oko dlaně a předala jí Reiki energii. Popisovala mi, že cítí jakoby se kolem oka točilo tisíc jehliček a jemně ji píchali ve velké rychlosti. Přitom cítila příjemné teplo. Po tomto sezení ji oko přestalo bolet a druhý den i začervenání zmizelo. Oko bylo v pořádku.

Bolest kolen po operaci (Eva Matoušková – 18. 8. a 19. 8. 2012)
Eva přijela za mnou až z Olomouce. Původně potřebovala Reiki pro svojí kavalírku, ale nakonec jsem předávala Reiki energii i jí. Prvně jsem energii dávala na bolestivou nohu. Když jsem se dostala na místo v oblasti kolene, kde po operaci vznikl problém, popisovala mi Eva své pocity tak, jako by cítila tisíce malých jehliček, které vycházely ne dovnitř kolene, ale z něho ven. Občas se i samovolně zaškubl sval. Pod a nad kolem jsem já i ona cítili jen příjemné teplo. Když jsem se dostala ke tříslu a k pasu, opět cítila jehličky. Je to logické, protože čtyřhlavý sval na stehně začíná na boční straně pánve a v třísle a upíná se až pod čéškou na kost holenní. Takže se musel tento velký sval celý propojit Reiki energií. Na druhé noze Eva cítila jen příjemné teplo ( žádné jehličky ), protože tam zas až tak velký zdravotní problém nebyl. I když jsem také musela dlouho čekat na spojení a prohřátí kolene. Když přijely druhý den, zaměřila jsem se jen na tu bolavější nohu. Tentokrát už Eva neříkala, že cítí jehličky. Pouze úžasné teplo, po kterém se člověk nezpotí, není mu horko, nepálí ho. Když jsem se Evy zeptala, jak se cítí, tak mi řekla, že skvěle. Když jsem jí řekla, aby nohu napnula, nevěřícně to udělala a byla hrozně překvapená. Rok a půl nemohla chodit ze schodů, protože jí nešel propnout sval pod kolenem a když od nás odcházela už po prvním sezení, tak mohla sejít schody, aniž by ji to nějak omezovalo v pohybu. Při druhém sezení její tělo reagovalo mnohem lépe a otevřelo se pro příjem Reiki energie mnohem rychleji. Nádherný výsledek.

PSI
Bolesti žaludku – zánět žaludku (Adélka – fenka kavalíra 7,5 let)
Adélka měla bolesti žaludku a při návštěvě veterináře byl zjištěn zánět žaludku. Dostala antibiotika a prášky na žaludeční šťávy, které ji trápí celý život. Začala jsem ji vždy večer dávat Reiki energii. Ruce přikládám pod ocásek a na oblast konečníku a genitálií. Mám ji položenou na zádech a leží mi při tom v náruči bříškem nahoru. Potom pokračuji na bříško, kde má zdravotní problém a toto místo je vždy chladné. Po zahřátí postupuji na hrudník a oblast plic. Pod krkem je další chladné místo ( po operaci krku špatně funguje záklopka ), které musím prohřát. V oblasti hlavy už většinou není žádný problém. Adélka se při Reiki vždy pěkně uvolní a usne. Příjemné teplo ji zklidní a odstraní bolest. Pokud mám čas, provádím Reiki každý den. Krásně se spolu propojíme a i mě samotnou to harmonizuje.

Preventivně (Kesinka – fenka kavalíra 1,5 let)
Kesince dávám Reiki energii vždy hned po Adélce. Protože u Kesinky není žádný zdravotní problém, k její harmonizaci stačí opravdu čtvrt hodinka, při které se Kesinka nádherně uvolní a usne tvrdým spánkem. Také tím předcházím různým zdravotním problémům. Díky tomu, že je hyperaktivní můžu předejít opotřebování páteře, plotynek apod. Reiki doporučuji všem sportovně vedeným pejskům, starším a starým psům. Nejen při bolestech a zdravotních problémech, ale i jako prevence před nemocemi a úrazech. Čím dřív se začne, tím lépe. U zdravého psa je to otázka několika minut, aby se harmonizoval. Pokud je však pejsek nemocný, bývají sezení delší.

Zánět žvýkacích svalů (Amálka – fenka kavalírka 4 roky)
Amálka přijela z Olomouce se svoji paničkou. Když k nám přijely poprvé, byla úmorná vedra a pejsci neuvěřitelně hicovali a funěli. Museli jsme nejprve s Amálkou k veterináři ( při vystupování z vlaku si urvala celý drápek ), takže ještě ke všemu byla ve stresu a napětí. Při prvním sezení byla zprvu nervózní, rychle dýchala (horký letní den neochladí nikoho ) a stále se ohlížela po své paničce. Eva si musela lehnout k ní na zem a držet ji za tlapky. Začala jsem ji přikládat ruce pod ocásek a konečník a pomalu jsem postupoval směrem k hlavě. Bylo úžasné pozorovat, jak Amálka na doteky reaguje. Jako když luskne prsty, přestala funět, zavřela pusinku a usnula. Zdálo se mi, že má studená místa v oblasti močového měchýře a v oblasti krku. Taky jsem to řekla Evě, ale hlavně jsem se zaměřila na část obličejovou, tváře a celou hlavu. Amálka usnula hlubokým spánkem, protože když jsem skončila, ani si nevšimla, že ji panička přestala držet za tlapky a posadila se. Amálka dál spala na koberci a byla krásně uvolněná. Když jsme ji probudily, opět začala zrychleně dýchat. (Bylo opravdu nesnesitelné horko ). Druhý den přijely opět a Amálka se zase krásně uvolnila. Protože však přijely s tatínkem, tak si ho neustále hlídala a tentokrát neusnula. Ale Eva říkala, že už ve výtahu vrtěla vesele ocáskem a moc se k nám těšila. Jakoby věděla, co ji tady čeká. Opět byla oblast močového měchýře a krku chladnější. Tentokrát jsme se tak krásně propojily, že i když už byly obě pryč, stále mě hřály, až pálily dlaně na rukou. Musela jsem si je chladit. I Eva mi volala z Olomouce, že má stále pocit, jako bych měla svoje ruce položené na jejím koleni. Měli přijet opět v pátek, ale Eva mi zavolala, že Amálka dostala zánět močového měchýře a zánět hrtanu. To byla ta místa, která jsem při Reiki cítila jako studená. Takže mě moje ruce nezklamaly.
Domluvila jsem se s Evou, že se na Amálku napojím večer a budu ji dávat Reiki energii na dálku. Přesně v určitou hodinu jsem se na Amálku napojila, až mě začaly hřát a pálit ruce. V duchu jsem přikládala Amálce ruce na její močový měchýř a bolavý krk. Když jsem skončila, poslala jsem Evě SMS, aby mi dala vědět, jak se Amálce daří. Eva mi hned volala a popisovala mě, jak se Amálka chovala. Celý den stále jen zrychleně dýchala, ale přesně v určenou hodinu se najednou zklidnila, zavřela pusinku a usnula. Asi 20 vteřin před tím, než přišla ode mě SMS se probudila a opět začala rychle dýchat. Druhý den ji bylo lépe.

Zánět oka, bolest oka (Rico – pes kavalír 5 let)
Na psím táboře – Rico ráno přišel do jídelny a měl přivřené oko a téměř na něj neviděl. Jeho panička říkala, že to mívá dost často a že mu musí dávat nějaké mastičky. Dala jsem Ricovi Reiki a to pouze na bolavé oko. Druhý den už Rico oko otevřel, ale bylo vidět, že mu dělá problém ostré slunko. Odpoledne jsem Ricovi udělal Reiki znovu. Eva ho držela v náruči a já mu na bříšku dělala Reiki. Postupovala jsem od Konečníku až po hlavu. Na oku jsem se zdržela delší dobu. Druhý den už Rico koukal oběma očima a nereagoval bolestivě na ostré slunce. Ještě jednou jsem mu předala Reiki energii a i když uběhly dva měsíce, pes je stále v pohodě.

Kavalírek zachráněný z množírny (Benjin – pes kavalír asi 4 roky)
Poprvé jsem se z Benjim setkala asi před třemi měsíci ( únor 2013 ). Benjin je zachráněný kavalírek z množírny ze Slovenska. Byl to bázlivý, ustrašený pejsek, který nedůvěřoval lidem, nesnášel kontakt, mazlení, prostě nechoval se jako veselý, umazlený kavalírek. A hlavně neměl žádnou jiskru v oku. Měl smutný, až zakalený výraz. Kavalíři mají v očích jiskru, kdo je zná, ví, co mám na mysli. Při prvním sezení jsem si ho položila na klín bříškem nahoru. Jeho panička říkala, že je to jediná poloha, kterou snese. Začala jsem mu pokládat ruce pod kořen ocásku a potom na ocásek. Na tříslech a pohlavních orgánech se chvěl a třáslo se mu celé tělo. Majitelka říkala, že mu asi odebírali sperma a proto takto reaguje. Je pravdou, že podbřišek a třísla mi trvalo víc jak půl hodiny, než jsem je prohřála a zharmonizovala. Oblast žaludku, hrudníku, krku a hlavičky jsme měli propojeny velice rychle. Když jsem skončila s Reiki, položila jsem Benjiho vedle sebe na zem, aby se mohl schovat ve svém pelíšku. Ale on zůstal seděl vedle mé nohy a rozespale, vykuleně se rozhlížel, jako by nevěřil, že už je konec. Přitom se mu objevila ta krásná jiskra v oku. Seděl mi u nohy a vesele bubnoval ocáskem do podlahy. Jeho panička říkala, že tak radostného ho ještě neviděla. Za týden jsme sezení opakovali. Podbřišek měl stále chladný, ale už se při doteku netřásl ani sebou necukal. Spokojeně při Reiki energii usnul. Když jsem odcházela, dokonce mě radostně vyprovázel až ke dveřím. Panička z toho byla mile překvapena. Druhý den mi volala, že má jiného psa, protože se Benjin úplně změnil. Stále vrtěl ocáskem, prý i ze spaní, poprvé se nechal vzít do postele a užíval si mazlení, venku začal navazovat kontakty a poprvé se jeho panička vyděsila, když při venčení zjistila, že nemá psa, protože do včerejška ji Benjin následoval jako ocásek a stále byl nalepený u její nohy. Tentokrát se ale vzdálil, aby si očichal trávník a sloupek. Panička se vylekala, když Benjiho za sebou neviděla. Je ráda, že se už pejsek zajímá i o své okolí. Po třetím sezení byl z Benjiho opravdový kavalír. Hned po Reiki se začal tulit k paničce, ta se s ním mazlila, objímala a on si to doopravdy užíval. Bylo to poprvé, kdy se k němu mohla přitisknou a on v klidu seděl a kontakt si vychutnával. Prostě super.