Co je to reiki
Reiki je japonské slovo. Rej znamená vesmírný, životodárný, ki znamená energie. Reiki je životodárná energie. Reiki není psychotronická ani myslí řízená energie. Není to ani polaritní terapie nebo magnetismus. V těchto terapiích se nemoc považuje za zápornou energii. Při Reiki nedochází k přijímání energie od někoho, ani k darování energie terapeuta. Buď je energie Reiki v rovnováze, nebo je jí v některé oblasti příliš mnoho nebo málo. V takovém případě se zde vytvoří nerovnováha a tím i větší pravděpodobnost onemocnění. S Reiki neprovádíme diagnózu, pouze se snažíme zjistit, zda je tělo v rovnováze či nikoliv. Reiki si během léčby sama dělá cestu do míst, kde je energie v nerovnovážném stavu. Reiki pracuje na mnoha úrovních živých věcí. Všechny fyzické, duchovní, emociální a duševní aspekty jsou posíleny energií Reiki. Energie je všude kolem nás a také v nás. Aniž bychom to vnímali, cítíme a mluvíme o energii s úplnou samozřejmostí. Např. když je člověk unavený říká, že nemá žádnou energii, nebo že musí nabrat nové síly, či načerpat novou energii. Energie se skládá z protikladů. Tyto protiklady nemohou být odděleny, neboť jeden bez druhého nemohou existovat. Aby mohl vzniknout pohyb, je třeba obou složek energie. To znamená, že energie je v rovnováze. Tuto rovnováhu znázorňuje staročínský symbol obou základních sil jin a jang. Pokud se tyto síly nacházejí v tekoucím rovnovážném stavu, potom je člověk vyrovnaný a tím také zdravý.

Co je to aura a čakry
Aura je všude kolem nás a je to energetické pole. Aura má několikeré barevné spektrum a existují lidé, kteří jsou schopni vidět tuto barevnou auru. Vědci se touto problematikou také zaobírají a dokážou pomocí počítačů rozlišovat auru nejen u lidí. Je dokázáno, že každý člověk má svoji barevnou auru, která nás jako jednotlivce obklopuje. Vědci zjistili, že každý člověk má jinou barvu aury ( např. bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, fialová ), ale i intenzita záření a sytost barvy se různí.

Energie čaker jsou spojeny s parasympatikem, autonomním nervovým systémem a regulací hormonů. Tímto způsobem je naše tělo ovlivňováno a řízeno energetickými centry. Nevyvážené energie v čakrách mají účinek na osobnost a na citový stav člověka, protože každý z těchto center energií ovlivňuje nějaký orgán nebo určitou žlázu v našem těle. V podstatě rozlišujeme sedm čaker. Každá čakra ovlivňuje určitou oblast v těle.

První základní čakra ovlivňuje krev, páteř, nervy, močový měchýř, pohlavní orgány a sexuální žlázy. Druhá čakra sleziny ovlivňuje kůži, prsní žlázy, ledviny a ženské pohlavní orgány. Třetí čakra solárního plexu ovlivňuje bránici a dýchací ústrojí, kůži, žluč, játra, nadledvinky, dvanácterník a pankreas. Čtvrtá čakra srdce ovlivňuje srdce, plíce, lymfatické žlázy, imunitní systém. Pátá krční čakra ovlivňuje krk, štítnou žlázu, hrtan, nervy, uši a svaly. Šestá čakra čela ovlivňuje mozek, oči, uši a nos, hypofýzu. Sedmá čakra temene neboli korunní je otevřená pro vyšší, neohraničené energie a zprostředkovává přístup k proudění energie.

Nevyvážené energie v čakrách mohou být ošetřovány a harmonizovány právě Reiki energií.

Jak reagují klienti na Reiki
Reiki je příjemná přírodní léčba, která nezatěžuje organismus a výsledky se dostavují téměř okamžitě. Reiki vlastně pomáhá tělu léčit se samo. Tato metoda je vhodná pro všechny věkové skupiny, ale i pro klienty s těžkými nemocemi ( jako je např. rakovina ). Samozřejmě, že Reiki tuto nemoc nevyléčí, ale pomůže klientovi uvolnit se a zharmonizovat.. A ve většině nemocí hraje velkou úlohu psychika. Reiki energie je vhodná jak pro malé děti, tak pro babičky a dědečky. Reiki se nemůžete předávkovat. Tělo si vezme jen tolik, kolik potřebuje. I pejskům je to velmi příjemné. Už několik psů podstoupilo tuto metodu s opravdu výbornými výsledky. I když mi psi neřeknou, co cítí jako lidé, jejich reakce a chování však mluví samo za sebe. Každý pes se při Reiki pěkně uvolní a většinou tvrdě usne. Klienti mi okamžitě sdělují své pocity. Popisují, jak jim příjemné teplo proudí pod kůži a doslova mají pocit, že jim proudí do ostatních částí těla. Pokud zachytím nerovnováhu v určitém bodě, pociťuji chlad na dlaních, někdy až chladný průvan. I přesto, že klienti mají pocit stálého tepla. Když se zharmonizuje bolestivá nebo problémová oblast, ucítím okamžitě horkost až pálení na dlaních. V ten okamžik klienti popisují toto teplo jako intenzivnější a velmi příjemné. Někdy mají pocit, že jim ve velké rychlosti bodají tisíce jehliček do kola po obvodu mé dlaně a když se tělo zharmonizuje, tento pocit zmizí a pociťují opět příjemné teplo. Zajímavé na tom je, že i když je intenzita tepla velká, je příjemná, člověk se nepotí, je to takové suché teplo ( jak to nazvala moje známá ). Když Reiki energii dodávám psům, všichni do jednoho usnou tvrdým klidným spánkem a i za největších letních veder psi nefuní, nehicují a nepřehřívají se. Někteří pánečci pokud měli psa ve své blízkosti, pociťovali teplo, které z nich sálalo.

   

Reiki doporučuji všem sportovně vedeným pejskům, mladým psům, starším, starým psům, psychicky pošramoceným ( např. z množíren, z útulků ) a také canisterapeutickým a asistenčním psům k načerpání a obnovení sil při jejich záslužné činnosti. Reiki energii doporučuji při bolestech, zánětech, po operacích, u fen po porodu, kdy jsou vyčerpány samotným porodem nebo péčí o štěňátka a dalších zdravotních problémech, ale i prevencí před nemocemi a úrazy. Čím dřív se začne, tím lépe. U zdravého psa je to otázka několika minut, aby se zharmonizovalo tělo. Pokud je však pejsek nemocný, bývají sezení delší. Jak působí Reiki na lidi i psi si můžete přečíst zde.

Máte-li nějaký problém, nebo má-li zdravotní problémy váš pejsek, přijďte a vyzkoušejte Reiki energii sami na sobě. Určitě budete spokojeni a váš psí kamarád také.

Ceny služeb které poskytuji jsou k nahlédnutí v ceníku.