TÁBOR PRO PSY MALÝCH PLEMEN: I. turnus – Dětřichov 30. 6. – 7. 7. 2012

 

Účastníci

Hrdličková Eva - Rico ( KKCHS )
    Moody ( KKCHS )
Pernicová Marie - Ketty ( KKCHS )
Čechová Lucie - Besseya ( KKCHS )
Čermáková Aneta - Elisa ( papillon )
Bouda Mirek - Sendy ( jorkšír )
Bouda Roman      
Holešovská Alena - Charlie ( KKCHS )
Holešovský Vláďa      
Balko Honzík - Calvin ( westík )
Balko Jan      
Balková Eva      
Balková Simona - Fialka ( bígl )
Moravec Lukáš      
Oroš Tomáš      
Novosadová Hana - Max ( jorkšír )
Novosadový Marek ( 1,5 let )      
Štěpaník Jakub      

Praktikanti

Šťastná Mariana - Quck-Quck ( KKCHS )
Červinka Lukáš      

Vedoucí

Červinková Danuše - Adélka ( KKCHS )
    Kesinka ( KKCHS )Kesinka a Adélka vás vítají na psím táboře.

Příjezd

Hrdličková Eva a Šťastná Mariana přijely už v pátek. My jsme přijeli v sobotu ráno a ostatní začali přijíždět po obědě. Moody, který je teď v pubertě, začal dělat ramena, protože měl najednou kolem sebe tři fenečky, tak měl potřebu si je přivlastňovat. Byl tu přece první …

Seznámení

Po příjezdu jsme se všichni sešli v jídelně, kde jsme se navzájem seznámili, řekli si provozní informace a pejsci byli zařazeni podle dovedností do skupin. Kromě Mariany Šťastné a Evy Hrdličkové bylo celé osazenstvo úplně nové.

Mariana Šťastná slavila 18 let …


  Skupina I.

Besseya ( kavalírka trikolor)
Elisa ( papillon )
Sendy ( jorkšír )
 
II. skupina   III. Skupina
     
Moody ( kavalír BT )   Calvin ( westík )
Ketty ( kavalírka trikolor )   Fialka ( bígl )
Kesinka ( kavalírka ruby )   Max ( jorkšír )
Charlie ( kavalír BT )   Quck-Quck ( kavalírka ruby )

Necvičili

Rico ( kavalír ruby )
Adélka ( kavalírka ruby )Honzík Balko s Calvinem ( III. Skupina )

Posezení v jídelně

Pravidelně na každém turnusu po večeři chodíme na malý výlet, letos jsme kvůli počasí museli zůstat v jídelně. Ale nevadilo nám to. Po tropickém horkém dni přišla letní sprška a bylo to velmi osvěžující. Mariana Šťastná slavila 18 let, měli jsme pro ni originální dárek.


Venku se ženili všichni čerti, lilo jak z konve, bouřilo, nám to nevadilo …

Výcvik


I. skupina
II. skupina
III. skupina
Aneta Čermáková s Elisou ( I. skupina )

Test pro pánečky

Čtecího testu se zúčastnili všichni i děti, což mě těší, ale protože Balkovi dělali rodinný test a výsledky byli hodně skreslený, tak jsme ho nakonec pojali jako test zkušební. Aspoň se pánečci dozvěděli něco nového a hodilo se jim to při dalších vědomostních soutěžích.


Aqbazén

Na tábor jsem přivezla nafukovací člun místo dětského bazénku. Je pevnější a lépe odolal psím drápkům. Člun se velmi líbil, a poněvadž celý týden neklesl teploměr pod 30°C, tak pejsci tuto činnost milovali.

Tak to milujeme …


Nejšikovnější páneček

Tato soutěž se prolínala celým týdnem a časy i výkony se postupně sčítaly. Všichni byli moc šikovní, jen štěňátkům se muselo trochu pomáhat.

- cestička z papíru
- puzzle z pohlednic
- skočky a kruhI obyčejná, rozstříhaná pohlednice může zamotat hlavu


Vyhlášení vítězů přednáška - Česká národní plemena

Protože čtecí test byl jenom zkušební, tak se tento den nic nevyhlašovalo. Připravila jsem přednášku o českých národních plemene – uznaných a neuznaných. Díky tomu, že se prezentace mohla promítat na plátno ( letos byla premiéra ), tak to bylo zajímavé a poučné. Kolem půlnoci přišla hrozná bouřka, blesky lítaly, bouřilo ze všech stran, až se psi báli a nejen oni. Lilo celou noc. Ráno zase pálilo slunko až do večera.


Běh na 100m

Všichni byli moc šikovní. Jen štěňátkům nevadilo, že jim páneček mizí v dáli a koukali po motýlech nebo ostatních pejscích. Musela jsem s každým štěňátkem běžet skoro až do cíle, aby tam zjistilo, že v cíli čeká jejich páneček a má nějakou dobrůtku. Když jsem to běžela už po třetí, tak jsem byla ráda, že tam víc štěňátek nemáme …A na trati je další závodník – Ketty …


Výcvik


I. skupina
II. skupina
III. skupinavýcvik I. skupina


Největší pijan tábora

U této soutěže jsme se nejvíc nasmáli. Pánečci měli za úkol co nejrychleji vypít kelímek piva a to bez pomoci rukou. Ten kdo dopil, musel bouchnout dlaní o stůl. Hanka byla nejrychlejší a praštila rukou jako první. Maruška ( 72 let ) se tak lekla, až ji vypadl kelímek z pusy. Naštěstí se nevylil, ale postavil se na stůl. Maruška duchapřítomně popadla kelímek opět do zubů a bojovala až do konce. Nakonec nás odrovnala Mariana. Kelímek v zubech nahnula příliš a pivo jí vletělo i do nosu. Když dopila, tak si tak odříhla, že jsme byli všichni mrtví smíchem. Stála vedle mě a noční bouřka by se za takové hřmění nemusela stydět. Tak jako v loni i letos znovu vyhrála žena. No co to s vámi chlapi je, v takové disciplíně se umisťujete až na druhém místě a ženský vás hravě poráží … Děti soutěžily v pití kofoly. I tady to vyhrály holky, kluci chce to větší trénink.Lukáš Moravec a za ním Maruška PernicováTak, jste všichni připravení …


Nejšikovnější páneček

- slalom mezi plechovkami od piva ( vidíte, na co se všechno může to pivo hodit )
- míček na lžičce spolu se psem na vodítkuJe to náročné po pití piva udržet směr a to horko …


Vyhlášení vítězů přednáška - Klíště obecné

Běh na 100 m

1. Max 05 : 079
2. Quck-Quck 05 : 240
3. Moody 06 : 332
Největší pijan tábora

Dospělí Děti
   
1. Novosadová Hanka 1. Čermáková Aneta
2. Bouda Roman 2. Čechová Lucka
3. Šťastná Mariana 3. Bouda Mirek
   


Běh ve dvojicích

Bylo už od rána velmi dusno a horko, ale pánečci běhali ze všech sil. Někdy jim nestačili pejsci, ale ve většině případů pánečci nestačili psům … no jo, co byste chtěli po tak vydatné snídani.

   
Maruška Pernicová a Ketty Lucka Čechová a Besseya

Nejšikovnější páneček

Většině psů se pod židle nechtělo, tak musely přijít na řadu pamlsky. Ani to nemělo u některých pejsků žádný efekt. Štěňátkům se drobek pomáhalo, ale bylo bezva, že to nikdo nevzdal. Poprali se s tím úplně všichni.

- slalom mezi tyčkami, hod míčkem do krabice
- podlézání židlí v řadě za sebouLucka Čechová a nejmladší pes tábora BesseyaPřednáška - Anatomie psa Hodinová přednáška měla velký úspěch. Pouštěla jsem ji na plátno a pánečci se dozvěděli o kostře, svalech, vnitřních orgánech psa, jak vlastně funguje pes a že se až tak moc neliší od člověka. Jelikož zde měli vyobrazenou celou kostru a svaly psa, ale i trávící, dýchací ústrojí, myslím si, že jim tato přednáška hodně dala. A bylo to vidět i druhý den v soutěži – poznávání plemen. Pánečci jsou opravdu šikovní.

Výcvik

I. skupina II. skupina III. skupinaVýcvik II. skupinaVyhlášení vítězů

Jelikož byla přednáška odpoledne, tak jsem už na večer jinou nezařadila. Byla plánovaná večerní procházka, ale v osm hodin večer přišla znovu bouřka a opět hrozný lijavec. Bylo to už pravidlem, že přes den vládly tropické teploty a večer se přihnala bouřka a propršela celá noc. Místo plánované procházky jsme si tedy promítali v jídelně film. Všichni byli spokojení.

Běh ve dvojicích

1. Balková Simona - Calvin 0 : 24 : 7
2. Holešovský Vláďa - Charlie 0 : 26 : 5
3. Čermáková Aneta - Elisa 0 : 28 : 2

VýcvikI. skupina
II. skupina
III. skupina
Quck-Quck, Elisa, Kesinka, Besseya, Adélka
Aneta Čermáková Lucka Čechová


Poznávání plemen - I. část

Pánečci měli za úkol poznávat různá plemena dospělých psů a následně štěňat. Opět jsem fotky promítala na plátno, což mi ulehčilo práci. I když jsem doma nad těmi prezentacemi strávila spoustu dní, stálo to za to.

   
Quck-Quck, Kesinka, Adélka Besseya
A pejsci zatím odpočívají…


Pes šikula

Škoda, že se přihlásili jen čtyři pánečci se svými psy. Myslím si, že každý pejsek umí nějaký podařený kousek, jen to chtělo od pánečků větší odvahu.

   
Charlie a Kesinka Elisa a Besseya
Calvin


Nejšikovnější páneček

- se psem slalom mezi židlemi
- skočky, podlézat – přeskakovat – podlézatVyhlášení vítězů přednáška - Nej plemena

Pes šikula

1. Max - Novosadová Hanka
2. Charlie - Holešovský Vláďa
3. Ketty - Pernicová Maruška
Nejstarší pes Fialka ( 9 let ) - bígl
         
Nejmladší pes Besseya ( 3 měsíce ) - kavalírka trikolor

Borec na konec

Soutěž byla určena pro psíky ze třetí skupiny. Pánečci zde mohli ukázat, jak jsou sehraný tým spolu se svým psem a jak je jejich pes ovladatelný. Museli projít trať se psem na vodítku, potom bez vodítka, museli jít společně přes překážky, odvolat psa od loudění, od pamlsků, a zastavit psa na dálku na určeném místě. I při této soutěži jsme se hodně nasmáli. Všichni byli šikovní. Fialka s paničkou Simonou předvedly nezapomenutelný (i když nejpomalejší) estetický výstup a jejich výkon byl vskutku nenapodobitelný. Také za něj sklidily velký potlesk. No jo, co by Fialka za kus žvance neudělala …Simona Balková s Fialkou


Hromadné focení

I když jsme padali horkem, tak jsme to vydrželi. Po focení jsme nalezli do bazénu a pejsci se chladili v aqčlunu, kde lovili šišky. To byla jejich zamilovaná hra.

Výcvik

I. skupina
II. skupina
III. skupina
Mirek Bouda a Sendy ( I. skupina )


Aqbazén pro psy

Psi milovali, když jsme jim do vody házeli šišky. Kesinka s Quck-Quck byly v bazénu stále. Kesinka nikdy předtím neměla možnost se takto seznámit s vodou, znala pouze sprchování v koupelně. Zezačátku opatrně tahala šišky z vody a vždy si pomáhala tlapkami. Později už ponořila celý čumáček do vody a než vylovila šišku, tak vypouštěla bublinky vzduchu. Potom už s Quck-Quck řádily a honily se jak na suchu, tak v bazénku a skákaly do něj ze všech stran. Prostě se z nich staly vodomilky …

   
Charlie a Moody Kesinka a Quck-Quck


Poznávání plemen - II. část

Test jsem pouštěla opět na plátno, takže to bylo pro mě i pánečky jednodušší. Jen jsem ho musela dodělávat na táboře, protože doma mi už na něj nevyšel čas. Honzík a Simona Balkovi první část testu psali, ale druhou ne. Je to škoda, protože všechny děti, které dokončily celou soutěž – Poznávání plemen - dostaly pro své pejsky nějaké pamlsky a pro sebe bločky. Byla jsem moc ráda, že se těchto vědomostních soutěží zúčastňují. Určitě si z nich něco odnesou a nikdy neví, kdy tyto informace budou pro ně důležité. Zvlášť ty otázky které se týkali zdraví psa nebo anatomie psa.

Poznávání plemen
Jméno Psi Štěňata Test Celkem
Šťastná Mariana 87 31 33 151
Hrdličková Eva 68 31 38 137
Holešovský Vláďa 64 27 39 130
         
Holešovská Alena 51 26 33 120
Novosadová Hanka 35 7 28 75
Pernicová Maruška 13 4 22 39
Čermáková Aneta 15 5 18 38
Bouda Mirek 11 3 19 33
Čechová Lucka 10 5 15 30
A teď doplníme energii …


Vyhlášení vítězů

Poznávání plemen

1. Šťastná Mariana
2. Hrdličková Eva
3. Holešovský VláďaBorec na konec

1. Max - Novosadová Hanka
2. Quck-Quck - Šťastná Mariana

Za estetický výkon Fialka - Balková SimonaNejšikovnější páneček


1. Holešovský Vláďa
2. Novosadová Hanka
3. Balková SimonaZa super výkon                                Pernicová Maruška ( 72 let )
… Je vidět, že vyšší věk není překážkou …
Zúčastňovala se všech soutěží a v nejšikovnějším pánečkovi se nikdy neumístila níže než na čtvrtém místě. Při sčítání všech časů, Marušce chybělo jen 15 bodů, aby se umístila na třetím místě. Dokonce i mladší pánečky a děti dokázala předběhnout. Úžasný výkon …

Díky tomu, že byl ve čtvrtek státní svátek, tak za námi přijelo hodně návštěv. Největší radost mi však udělala paní Otčenášková s rodinou, která za námi přijela ze Svitav a přivezla mi ukázat Betynku ( kavalírku zachráněnou z množírny, ze Slovenska ). Měla jsem ji v dočasné péči, kdy jsem ji dávala dohromady jak po fyzické, tak po psychické stránce. Byl to uzlíček nervů a bolesti. Měla jsem ji doma dva měsíce a potom si ji adoptovala paní Otčenášková. Betynka mi opravdu udělala radost.

Betynka nyní … a předtím …VÝCVIK - Finále

V první skupině se sešla štěňátka a jedna mladá psí slečna. Besseya byla nejmladším psíkem ( 3 měsíce ). Byla to taková malá rošťanda. Při povelu sedni se rozplácla na zadeček, tzv. na půl prdelky ( na bok ) a koukala, co za to dostane. Velmi rychle pochopila povel lehni i přivolání a nakonec i odložení zvládla výborně. Moc šikovná. Elisa byla čtyřměsíční papillonek. Toto plemeno je velmi živé, temperamentní a učenlivé. Když Besseya padala únavou, Elisa si teprve začala hrát. Velmi rychle pochopila každý povel a vše zvládala hravě. Sendy byla dvouletá jorkšírka. V loni to byla taková ustrašená fenečka , na kterou nikdo nesměl položit ruku, stále se odtahovala a uhýbala před jakoukoli důvěrností a dotekem. Každého a všeho se bála. Letos přijela sebevědomá psí slečna, která sama vyhledávala kontakt se všemi lidmi na táboře. Když jsme seděli u stolu, cestovala z jednoho klína na druhý, obešla takto skoro celý stůl a vyžadovala si hlazení. Její malý ocásek byl stále v pohybu. Také zaslouženě dostala cenu nejsympatičtějšího psa tábora. Jen výcvik musí ještě trochu páneček doladit a bude to super.

Ve druhé skupině byli shodou okolností samí kavalírci. Ketty tříletá fenečka přijela se svou paničkou na tábor a učily se spolu pracovat jako tým. A šlo jim to opravdu dobře. Nejen v soutěžích, ale i ve výcviku udělaly kus práce a nyní už ví, že se na sebe mohou spolehnout. Charlie byl mladý devítiměsíční kavalírek. Trochu víc temperamentní, ale jeho pánečci dokázali tento temperament dostat pod kontrolu. A šlo jim to opravdu dobře. Jen to chtělo od jeho pánečka citlivější přístup ( dříve měl bígla ) a Charlie dokázal pracovat s větší radostí a oddaností. Moody , psí kluk v pubertě ( rok a půl ), občas dělal ramena na všechny psí konkurenty. Táborové psy ještě toleroval, ale jak se k nám přimotal místní pes Max, který patřil majiteli, tak ho vždy vyhnal s velkým řevem z místnosti. A taky dvakrát nemusel Calvina ( westík ), možná to taky způsobila barva pleti ( Calvin bílý, Moody černý ). Ale ne, teď vážně. Moody a jeho kolega ze smečky Rico přijeli už v pátek s fenečkou Quck-Quck ( také kavalírkou ) a my jsme přijeli v sobotu ráno a přivezli jsme Kesinku a Adélku. Najednou měl kolem sebe hned tři krásné psí slečny a tak si na ně dělal nárok. Byl tu přece první, ne ? Kesinka cvičila s Marianou a jak se říká – kovářova kobyla … takže ji Mariana cvičila od základů. Ta potvůrka zjistila, že u Mariany je stále pojízdná kantýna a i když jsem ji volala já, tak vždy přiběhla k Marianě. Až jsem začala trochu žárlit …

Ve třetí skupině byli opravdu ostřílení borci. O jejich šikovnosti svědčilo i to, že se všichni čtyři přihlásili do soutěže – borec na konec. Fiala ( bígl ) je distingovaná psí dáma v letech a tak jí téměř nic nerozhází. Jediné co ji rozhodí jsou tropická vedra a nebo když nedostane za svoji námahu od paničky pamlsek. Za kus žvance by šla na konec světa ( třeba i do Dětřichova ). Na tábor jezdí už pravidelně a je moc šikovná. Konečně se jim podařil i výcvik a získaly 1.místo. Quck-Quck ( kavalírka ) jezdí na tábor se svojí paničkou už od štěňátka. Začala v první skupině, tehdy o ní její panička prohlašovala, že to je blbej pes, že nic neumí. V loni postoupily do druhé skupiny, kde vyhrály první místo. Letos bojovaly o titul ve třetí skupině. Přesto, že celý týden Quck-Quck pracovala skvěle, měla ve finále problém s povelem lehni. Koukala na paničku, zdali to myslí vážně a když ta už pěkně namíchlá bouchala pěstí do země a ukazovala ji, že to myslí smrtelně vážně, teprve si lehla a hodila na Marianu neodolatelný pohled … Calvin ( westík ) uměl všechny cviky výborně, jen se musel sehrát se svým malým pánečkem Honzíkem. I když byli na začátku problémy, tak ke konci už vzorně svého pánečka poslouchal. Dokonce dosáhli spolu na třetí místo, super. Max ( jorkšírek ) byl tak trochu tajtrdlík. Pořád při výcviku podával pac, při přivolání se otáčel kolem vlastní osy a dělal jiné nádherné taneční kousky. Sice vyhrál soutěž – pes šikula, ale při výcviku se to nemohlo tolerovat. Ale ono se říká, jaký pán, takový pes. A je to pravda. Jeho panička nám tam taky občas baletila a tancovala. Ale stejně, klobouk dolů. Nejen že se panička zúčastňovala všech soutěží, včetně nejšikovnějšího pánečka, výcviku, ale při tom i hravě zvládala péči o svého rok a půlletého syna Marečka. Mareček byl vlastně nejmladším účastníkem. Prostě byli skvělí.Přednáška Masáže psů

Protože bylo ve finále málo pejsků, tak nám vybyl čas na masáže psů. Přednáška byla zaměřena na celkovou prohlídku psa, ukazovalo se jak má páneček manipulovat se psem, povídali jsme si o zubech, uších, ukázali jsme si jak můžeme pejska příjemně namasírovat po namáhavém sportovní výkonu, nebo jen tak, jak stříhat drápky, co jsou to anální žlázky a paničkám od štěňátek jsem poradila, jak mají nenásilně prohlížet pejskům zuby, packy apod. Psi po celotýdenních aktivitách spali jak broučci a náležitě si tuto péči užívali.

Vyhlášení vítězů

Finále

I.skupina

1. Elisa - Čermáková Aneta
2. Besseya - Čechová Lucka
3. Sendy - Bouda Mirek


II.skupina

1. Kesinka - Šťastná Mariana
2. Ketty - Pernicová Marie
3. Charlie - Holešovský Vladimír
III.skupina

1. Fialka - Balková Simona
2. Quck-Quck - Šťastná Mariana
3. Calvin - Balko Honzík


Nejsympatičtější pes tábora

1. Sendy ( jorkšír )
2. Charlie ( kavalír )
3. Moody ( kavalír )Agility

I přesto, že bylo hrozný dusno, tak se na hřišti postavily překážky, tunel, kruh a pejsci si vyzkoušeli své dovednosti. Šlo to všem moc dobře.

   
Nejenom psi, ale i pánečci se zapojili … Nejmladší účastník - Mareček


Aqbazén pro psy

Všichni si užívali zasloužený odpočinek a relaxovali. Ten týden opět utekl tak rychle a nikomu se nechtělo domů.

Raut a tombola

Opět se konala rozlučka s táborem a tombola. Všem pánečkům ještě jednou děkuji za dárky do tomboly a za skvělou atmosféru při rozlučce s táborem. Přesto že tombolu jsme přenášeli do jídelny za vydatného deště a opět hrozné bouřky, tak rozlučka se vydařila a vybralo se krásných 2. 270,- Kč. Výtěžek půjde na psí azyl Bonifácek. Cenu jsem zaokrouhlila na 2.500,- Kč a darovací listina bude k nahlédnutí na facebooku. Ještě jednou všem moc děkuji. Také bych chtěla poděkovat Lukášovi Červinkovi a Marianě Šťastné za pomoc při organizování tábora a za přípravu soutěží. Oba mi byli k ruce a hodně věcí mi tím usnadnili. Doufám, že všichni byli spokojeni a společný raut na ukončení tábora všechny potěšil. Snad si přišli na své nejen dospělí, ale i děti. Krásná atmosféra po celý týden a nepřeberné množství fotek od zúčastněných, mluví samo za sebe. Snad se setkáme příští rok znovu.
Odjezd domů

Po snídani se většina pánečků rozjela domů. My jsme zůstali na oběd. Byl to krásný týden a pánečci i pejsci byli super.už se balí i bazének …a to už je opravdu všechno …